РОЗРОБКА МЕТОДІВ, АЛГОРИТМІВ І ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ АНАЛІТИЧНОЇ СИСТЕМИ ДЛЯ ОБРОБКИ І АНАЛІЗУ РІЗНОРІДНИХ КЛІНІЧНИХ ТА БІОМЕДИЧНИХ ДАНИХ З МЕТОЮ ВДОСКОНАЛЕННЯ ДІАГНОСТИКИ СКЛАДНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ
Мета проекту
Метою проекту є розробка ефективних методів та програмних засобів побудови класифікаторів, виділення інформативних ознак, створення прототипу інтелектуальної аналітичної системи, яка являє собою програмну реалізацію всіх етапів обробки та аналізу даних і спрямована на проведення наукових досліджень в галузі клінічної медицини.
Велика кількість дослідницьких робіт, присвячених розгляду задач класифікації, зумовлена, з одного боку, широким спектром можливих застосувань, а з іншого боку – складністю цих задач, що вимагає розробки та удосконалення засобів їх розв’язання. Обробка та дослідження медичних даних має свої особливості…
Отримані результати та їх новизна
- Розроблено оптимізаційні моделі та методи розв’язання задач побудови лінійних класифікаторів. Зокрема задача побудови класифікаторів для лінійно нерозділимих множин формулюється як задача мінімізації смуги неправильної класифікації точок навчальної вибірки.
- Розроблено програмне забезпечення для розв’язання задач побудови лінійних класифікаторів та для автоматизації проведення обчислювальних експериментів. Програмні засоби складаються з семи компонент реалізованих мовами С++, Python, Octave. Розроблені програмні засоби розташовані у контейнеризованому додатку з метою їх використання як на персональному комп’ютері, так і на кластері, гріді, хмарному середовищі…
Розроблені програмні засоби
Розроблені програмні засоби призначені:
- для побудови лінійних класифікаторів на основі розроблених алгоритмів з використанням сучасних бібліотек лінійної алгебри,
- для формування тестових задач побудови лінійних класифікаторів різних видів для проведення обчислювальних експериментів з порівняння різних методів побудови лінійних класифікаторів.
Розроблені програмні засоби розташовані у контейнеризованому додатку (з використанням технології docker) з метою їх використання як на персональному комп’ютері, так і на кластері, гріді, хмарному середовищі…
— НОВИНИ